Chipsy Doritos Cool Original - recenzja

Chipsy Doritos Cool Orignal – chrupiące cudo!

Chipsy Doritos to chyba najpopularniejsze tortilla chips na świecie. Jasnym było, że w końcu muszą pojawić się na blogu. Zwłaszcza, że subskrybenci Sweed.pl mieli okazję spróbować ich podczas jednej z poprzednich wysyłek. W końcu nadeszła ich pora.

Bez przeciągania. Chipsy Doritos Cool Orignal, tortilla chips w najlepszym wydaniu o klasycznym smaku Cool Original. Zastanawiacie się co się kryje pod tą nazwą? Sprawdźmy…

Halo… czy to chipsy Doritos, czy poduszka powietrzna?

Chipsy Doritos - recenzjaTo co pierwsze rzuca się w oczy, to paczka, która w znacznym stopniu wypełniona jest powietrzem. Tak, tak… znamy to z naszego rodzimego podwórka. I tak, zdaje sobie sprawę, że odpowiednia ilość powietrza ma zabezpieczyć chipsy przed pokruszeniem, jednak mam wrażenie, że producenci czasem przesadzają. Jak było tym razem?

Nadmiar powietrza z pewnością chipsom nie zaszkodził. Właściwie każdy z nich był w idealnym stanie. I to bardzo ważne, bo Doritos Cool Original od razu pokochałem za ich niesamowitą chrupkość. Każdy tortilla chips stawia przyjemny opór przed zębami do momentu, w którym pęka przy akompaniamencie głośnego chrupnięcia.

Miła niespodzianka

W smaku również pozytywne zaskoczenie. Choć Cool Original niewiele mi mówiło, już po otwarciu paczki dotarł do mnie subtelny aromat sera. I choć nie mogę w stu procentach powiedzieć, że były to chipsy serowe, to właśnie ten smak i aromat odgrywał tutaj główną rolę. Wyraźny i mocny, jednak nie dominujący całości. Lekko słony, lekko pikantny. Idealnie zgrywa się z delikatnym smakiem kukurydzianych chipsów.

Podsumowanie

Jak oceniam całość? Zdecydowanie na plus! Nie jestem sam, bo otrzymaliśmy dużo podobnych opinii od naszych subskrybentów. Doritos nie bez powodu nazywane są najlepszymi tortilla chips na świecie. Z pewnością stoi za tym ogromna machina marketingowa, ale swoją strukturą, smakiem, chrupkością i ogólnie pozostawionym wrażeniem mogą do tego miana pretendować. Jestem daleki od wydawania takich werdyktów, wszak na świecie jest jeszcze wiele do spróbowania, ale możecie mi zaufać – to jedne z najlepszych tortilla chips, jakie miałem okazję jeść.

Doritos to nie tylko smak Cool Originals. Na szczęście! Marka w swojej ofercie ma kilkanaście kombinacji smakowych, jak i formy chipsów, dlatego spodziewajcie się ich w kolejnych edycjach paczek Sweed!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *