TestuJEMY Herr’s Jalapeño Poppers - amerykańskie chrupki o smaku jalapeño poppers

Herr’s Jalapeño Poppers – testuJEMY amerykańskie chrupki

Stany Zjednoczone to jeden z naszych ulubionych kierunków poszukiwań przekąsek. Nie da się ukryć, że to właśnie tam znaleźć można jedne z najciekawszych połączeń i smaków.

Marka, która podbiła nasze serca nie jest tak popularna, ale jej produkty zasługują na uwagę. Herr’s, bo o niej mowa kilkukrotnie pojawiła się już w pudełkach subskrybentów Sweed.pl. Poświęciliśmy im też jeden z wpisów na naszym blogu: Herr’s Creamy Ranch & Habanero.

Przypomnijmy. Herr’s to marka z wieloletnią historią, która powstała już w 1946 roku. Choć chipsy cieszyły się stale rosnącą popularnością, to przez 12 lat czegoś im brakowało – smaków. Założyciel firmy – James Herr – dopiero w 1958 roku zdecydował się dodać do produkowanych przez siebie ziemniaczanych przekąsek przyprawy, które nadały im wyjątkowego smaku. Smak barbeque, który wtedy powstał produkowany jest po dziś dzień.

Jednak to nie Herr’s Barbeque pojawiły się w jednym z naszych ostatnich pakietów. Subskrybenci Sweed.pl w swoich paczkach znaleźli bowiem coś innego. Nie chipsy, a chrupki Herr’s Jalapeño Poppers.

Jalapeño Poppers

Jalapeño Poppers to popularna imprezowa przekąska. Pozbawione pestek papryczki jalapeño faszeruje się mieszanką serów, a następnie obtoczone w panierce smaży w głębokim tłuszczu. Pikantne i chrupiące papryczki sprawdzają się idealnie jako dodatek na grillu, podczas spotkań ze znajomymi, do piwa przy meczu.

Herr’s Jalapeño Poppers

Wybór tego smaku w kontekście przekąski wydaje się więc bardzo dobrym pomysłem. W końcu to słono-pikantna przekąska o smaku słono-pikantnej przekąski nie może być złym pomysłem! To po prostu musiało się udać.

Herr’s Jalapeño Poppers to kukurydziane chrupki pieczone z użyciem prawdziwego sera. Niestety, próżno szukać tutaj papryczki jalapeño, ale jej smak jest mocno wyczuwalny. Wróćmy jednak do początku – zapachu.

W przypadku tego produktu Herr’s zapach nie jest aż tak intensywny. Czuć nuty sera oraz charakterystyczny, kwaśny zapach papryczki jalapeño. Nie uderza on mocno i ulatnia się po chwili.

Chrupki są dość długie i smukłe. Lekko zakrzywione. Na pierwszy rzut oka widać, że producent nie oszczędzał na przyprawach. Dobrze pokryte nimi chrupki aż proszą się o spróbowanie.

Herr’s Jalapeño Poppers przyjemnie chrupią. Smak jest intensywny, przyjemnie rozpływa się po ustach. Pomimo użycia papryczki, chrupki nie są aż tak pikantne. Pierwszym smakiem, który uderza kubki smakowe jest smak sera. Wyrazisty i intensywny, najprawdopodobniej cheddar lub inny tego typu. Bardzo szybko znika jednak w smaku papryczki jalapeño. Pikantność łączy się z kwaskowatością i tworzy ciekawą mieszankę pobudzającą kubki smakowe. Smak utrzymuje się długo, ale działa uzależniająco – ciągle sięgamy po więcej aż do momentu, w którym paczka zostaje pusta.

Sweed.pl to najpyszniejszy sklep subskrypcyjny w Polsce. Co miesiąc dostarczamy najlepsze słodycze i przekąski z całego świata bezpośrednio do naszych subskrybentów. Zamówienia zbieramy do końca miesiąca na www.sweed.pl. Kolejna wysyłka już 14-tego dnia następnego miesiąca!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *