Old Jamaica Ginger Beer i Combos

Old Jamaica Ginger Beer, biznes i Combos

Czerwiec nie był dla nas udany. Sklep Sweed.pl przez niemal cały miesiąc nie przyjmował zamówień z powodu zmian, które musieliśmy wprowadzić. Ucierpiał na tym także nasz firmowy blog, gdzie przez dłuższy czas nie pojawiały się żadne teksty. Dlatego dziś recenzja lekko zabarwiona biznesem.

Na naszym fanpage’u [polub teraz] przez pewien czas mogliście głosować na pakiet przekąsek, które trafią na bloga jako pierwsze. Bezapelacyjnie wygrały Combos 7 Layer Dip w połączeniu
z Old Jamaica Ginger Beer. Muszę przyznać, że cieszy mnie ten wybór – nie mogłem się doczekać, kiedy spróbuję obu produktów.

Czytelnicy bloga oraz fani Sweed z pewnością kojarzą już Combos – słone przekąski, które już kilka razy gościły zarówno w paczkach, jak i na łamach bloga. Co tu dużo ukrywać… jestem ich wielkim fanem i ubolewam, że do tej pory na polskim rynku nie ma jeszcze czegoś, co w choć najmniejszym stopniu by je przypominały. Na szczęście prowadząc Sweed – najpyszniejszy sklep subskrypcyjny w Polsce –  co jakiś czas mogę je pochrupać. Ale o tym później… w końcu miało być trochę o biznesie.

Bądź gotowy na wszystko. Reaguj.

Brzmi to dość trywialne, ale dla osoby, która być może stoi na starcie swojej biznesowej kariery lub planuje jakieś przedsięwzięcia w przyszłości jest to bardzo ważne. Będąc często bez doświadczenia, jeszcze na etapie wykluwania pomysłu planujemy dokładnie każdy swój krok. I o ile nie ma w tym nic złego, bardzo często nie da się w nim uwzględnić rzeczy, które pojawiają się nagle. Tak było w przypadku Sweed.

Gdy w lutym, po kilkumiesięcznej przerwie związanej ze zmianami własnościowymi wznowiliśmy działanie sklepu, podjęliśmy decyzję by do jego prowadzenia wykorzystać zewnętrzne rozwiązanie. Wiązało się to z kosztami związanymi z dostosowywaniem dość ograniczonego systemu pod własne potrzeby, a także kosztem czasu potrzebnego chociażby do nauki obsługi nowego systemu. Wszystko szło zgodnie z planem, dokładnie tak jak zakładaliśmy, sklep się rozwijał z miesiąca na miesiąc, aż nagle… zdarzyło się coś, czego nie przewidzieliśmy.

Decydując się na bycie przedsiębiorcą, poza planem musisz uwzględniać zdarzenia, na które nie masz wpływu. W naszym przypadku była to informacja o zamknięciu z końcem czerwca platformy do obsługi sklepu, z której korzystaliśmy. W obliczu takich zdarzeń najważniejsza jest reakcja. Każda chwila zwłoki, każdy kolejny dzień, w którym nie można było składać zamówień w sklepie oznaczał straty. I choć na początku pojawiło się poirytowania, że cała praca oraz poniesione koszty poszły na marne, to już po chwili skupiliśmy się na poszukiwaniu rozwiązania, w efekcie czego przerwa w działaniu trwała tylko kilkanaście dni. Im szybsza jest reakcja, tym szybciej jesteś w stanie uporać się z takimi zdarzeniami. Pamiętaj: Bądź gotowy na wszystko. Reaguj.

Wracając jednak do tematu…

Combos 7 Layer Dip TortillaCombos 7 Layer Dip Tortilla

Combos z pewnością znacie. Dla przypomnienia – Combos Baked Snacks to marka popularnych w Stanach Zjednoczonych przekąsek. W jednym
z wpisów, które pojawiły się na naszym blogu recenzowałem Combos Pretzel i Combos Cracker. Dzisiaj w końcu nadarzyła się okazja do tego, by napisać o Combos Tortilla – trzecim i moim zdaniem najlepszym wariancie Combos, w którym chrupiące i kruche rurki przygotowane są z masy przypominającej chipsy tortilla.

Combos 7 Layer Dip Tortilla7 Layer Dip to popularna amerykańska sałatka w stylu tex-mex, której 7 warstw tworzy m.in. guacamole, salsa, sałata, ser, śmietana i fasola (Przepis dla chętnych). Producenci postanowili nadać jej smak kremowi, który wypełnia rurki Combos. Już po otwarciu opakowania uderza mnie charakterystyczny dla kuchni meksykańskiej aromat przypraw – wyrazisty, silny, z dominującą nutą kminu rzymskiego.

A jakie są w smaku? Żadne z dotychczasowych Combos tak mnie nie uzależniły. Ręka automatycznie po nie sięga. Dzięki rurce z tortilli są one bardzo chrupiące
i dają charakterystyczny kukurydziany posmak, który w połączeniu z słonawym kremem o smaku sałatki 7 layer dip tworzy pyszną i aromatyczną mieszankę. Jestem pewien, że Combos 7 Layer Dip Tortilla pojawią się w jednym z kolejnych pakietów Sweed.

Old Jamaica Ginger Beer

Old Jamaica Ginger BeerOld Jamaica Ginger Beer to wyjątkowe piwo korzenne, które pojawiło się w naszych marcowych pakietach. Old Jamaica Ginger Beer
to najpopularniejsze piwo imbirowe w Wielkiej Brytanii. I choć w nazwie ma “piwo”, nie trzeba się martwić o promile. Piwo imbirowe to zwyczajowa nazwa dla napojów korzennych. Old Jamaica Ginger Beer wytwarzany jest z użyciem korzeni imbiru wprost z Jamajki. Dlaczego to ważne? Imbir
z Jamajki uznawany jest za jeden z najlepszych –  wyrazisty i pikantny. Czy taki będzie również napój?

Po otwarciu puszki nie czuć jeszcze imbiru. Samo piwo imbirowe właściwie mocno nim nie pachnie, nieznacznie czuć tylko imbirowy aromat. Pierwszy łyk i… zakochałem się! Na początku słodki, lekko gazowany napój wypełnia kubeczki smakowe intensywnym aromatem, mieszaniną słodkiego miodu, lekką orzeźwiającą kwaskowatością i pobudzającą pikanterią imbiru. Nie dziwie się, że Old Jamaica Ginger Beer jest najpopularniejszym piwem imbirowym w Wielkiej Brytanii – w pełni zasługuje na tę pozycję, a w moim prywatnym rankingu także plasuje się na czołowych pozycjach. Ostrość jamajskiego imbiru naprawdę da się wyczuć. Już po chwili, gdy pierwsze wrażenia smakowe ustąpią w ustach pozostaje piekące , lecz mimo wszystko przyjemne uczucie, które utrzymuje się jeszcze długo po ostatnim łyku. Dla mnie bomba!

Zgodnie z naszą zasadą, by co miesiąc w paczkach dostarczać coś pysznego. Coś, czego wcześniej nie było po to, żeby pokazać Wam jak największą różnorodność słodyczy i przekąsek z całego świata mamy smutną wiadomość dla wszystkich, którzy liczą, że Old Jamaica Ginger Beer pojawi się w naszych paczkach w przyszłości. Niestety, tak jak już wcześniej pisaliśmy znalazł się on w naszych marketach, ale na szczęście jest jeszcze mnóstwo innych świetnych imbirowych piw, z których najlepsze z pewnością kiedyś znajdziecie w swoich paczkach! :) 

Przypominamy! Tylko do końca lipca z kodem „SWEED” 15% rabatu na wszystkie paczki ze Sweed.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *