Truskawkowe Pocky, Warheads i Reese's Sticks

Truskawkowe Pocky, Warheads i Reese’s Sticks

Choć to, co pojawi się w kolejnych paczkach Sweed.pl to tajemnica, z chęcią dzielimy się tym co już w nich było. I tak jest i tym razem. Próbujemy dwóch produktów, które znalazły się w paczkach z lutego oraz testujemy jeden, który z pewnością znajdzie się w nich w przyszłości!

Pierwsza wysyłka po ponownym starcie Sweed.pl za nami. Wszystkie paczki bezproblemowo trafiły do swoich odbiorców, a my jakiś czas temu zdradziliśmy ich skład. Pełną listę produktów znajdziecie na naszym Facebook’u w tym poście: >>Kliknij!<<

Było ich tyle, że nie sposób krótko i zwięźle przedstawić opinię na temat ich wszystkich. Dlatego tym razem skupimy się tylko na dwóch z nich: truskawkowych Pocky oraz cukierkach Warheads,
a na sam koniec przedstawimy opinię na temat Reese’s Sticks, który ma szanse znaleźć się w jednej z naszych paczek w przyszłości.

Truskawkowe Pocky

Truskawkowe PockyPocky to produkt, którego żadnemu szanującemu się fanowi słodyczy nie trzeba przedstawiać. Te wywodzące się z Japonii słodkie paluszki szturmem zdobyły popularność na całym świecie. Początkowo dostępne tylko w wersji czekoladowej, dziś dostępne w wielu innych smakach. My postawiliśmy na truskawkowe Pocky. 

Po otwarciu kartonowego pudełeczka oczom ukazuje się szeleszczące opakowanie z nazwą producenta. Kartonik spełnia swoją rolę, bo żaden z paluszków nie był złamany. Czym właściwie są truskawkowe Pocky? Pocky to nic innego jak biszkoptowe paluszki oblane polewą. Nie są słone tak jak ich polskie odpowiedniki. Po prostu. Kruche, chrupiące, o lekkim biszkoptowym posmaku.


To co najważniejsze w Pocky to polewa. Wyraźny zapach truskawki uderza od razu po otworzeniu opakowania ochronnego. Jest wyrazisty i słodki, czego nie można powiedzieć o samej polewie. Ta jest delikatna, kremowa i lekko tłusta, co niezbyt przypadło nam do gustu. Smakiem przypomina truskawkowy jogurt. Jak to wszystko wypada w połączeniu? Pewnej części ciała nie urywa, ale ogólnie nie jest źle. Ciekawa przekąska, którą z pewnością warto spróbować. Czy do niej wrócimy? Czas pokaże.

Warheads Extreme Sour Hard Candy

WarheadsWarheads to amerykańska marka cukierków, które wyróżnia jedna rzecz – są ekstremalnie kwaśne, a ich zadaniem jest jak najbardziej wykrzywić Ci usta. I tak jest w rzeczywistości! Te małe, niepozorne cukiereczki to kawał draństwa! Dosłownie! W opakowaniu znajdziemy kilka cukierków w różnych smakach. My trafiliśmy na jagodowe, arbuzowe, o smaku zielonego jabłka i wiśniowe. Każdy z nich jest oddzielnie zapakowany, przez co możemy dawkować sobie te tortury. Sam cukierek jest niepozorny… ot, zwykły twardy cukierek, niczym nie wyróżniający się. Tylko ta biaława skorupka może zdradzać zagrożenie.

Pierwsze kilka sekund po włożeniu cukierka nie wróży jeszcze nic złego. Dopiero, kiedy biała skorupka zacznie wiązać się ze śliną w ustach zaczyna się prawdziwy armagedon! Język błądzi przerzucając cukierek z jednej strony na drugą, my sapiemy i wzdychamy krzywiąc się przy tym niemiłosiernie. Wszystko kończy się po ok. 40 sekundach, gdy cała kwaśna skorupka się rozpuści,
a my zostajemy ze słodkim i dobrym cukierkiem.

Warheads z pewnością zasłużyły na swoje miano. Są ekstremalnie kwaśne i cieszymy się, że firma w swojej ofercie ma jeszcze więcej kwaśnych produktów. Z pewnością umieścimy je w paczkach podczas kolejnych wysyłek.

Reese’s Sticks

Reese's SticksReese’s Sticks to wafelek, o którym słyszeliśmy wiele dobrego i w końcu sami postanowiliśmy go spróbować. No i co tu dużo mówić… Nie zawiedliśmy się! Reese’s to chyba najpopularniejsza marka słodyczy z masłem orzechowym na świecie. Czekoladowe babeczki, drażetki, batoniki, kremy do smarowania i wafelki – wszystkie pyszne, czekoladowo orzechowe.

A jakie są Reese’s Sticks? W opakowaniu znajdują się dwa wafelki w postaci paluszków, które przed pokruszeniem chroni kartonowa tacka. Sam wafelek jest kruchy i delikatny, czekolada mleczna i delikatna, ale dwie, dosyć grube warstwy masła orzechowego, sprawiają, że właściwie jej nie czuć. Całość jest idealnie słodka i lekko słonawa, a smak masła orzechowego jest wyraźnie dominujący. Jesteśmy fanami Reese’s i możecie mieć pewność, że Reese’s Sticks pojawią się w jednej z naszych paczek w przyszłości!

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *