Snyder’s Sweet & Salty Pretzel Pieces S’mores

Snyder’s Sweet & Salty Pretzel Pieces S’mores

Od zawsze fascynowały mnie nietypowe połączenia smaków, dlatego gdy w ofercie jednego z dostawców Sweed.pl pojawiła się ta przekąska długo się nie zastanawiałem. Połączenie słonych precli ze słodkimi nutami, to połączenie, którego musieli spróbować subskrybenci Sweed!

Snyder’s of Hanover to amerykański brand, który specjalizuje się w wypiekanych przekąskach. Działająca od 1909 roku firma w swojej ofercie ma przede wszystkim precle oraz innego rodzaju przekąski, jak np. Snyder’s Sweet & Salty Pretzel Pieces S’mores. Już wcześniej miałem do czynienia z ich produktami, więc decyzja o umieszczeniu ich w pudełkach była szybka. Pretzel Pieces, to kruszone precelki w różnych smakach, a w naszych boxach pojawiła się już ich wersja o smaku Hot Buffalo Wings. Nauczony doświadczeniem wiedziałem, że i tym razem się nie zawiedziemy.

Snyder’s Sweet & Salty Pretzel Pieces S’mores

Nazwa wydaje się skomplikowana, dlatego rozłóżmy ją na czynniki pierwsze. Zaczynając od końca. S’mores, to dla amatorów zagranicznych słodyczy znane słowo. O co chodzi? S’mores, to popularna amerykańska przekąska znana nam z filmów i kreskówek. To pieczona nad ogniskiem pianka marshmallow, kawałek czekolady oraz dwa grahamkowe krakersy, które trzymają wszystko w kupie. A co się stanie, jak połączymy te smaki ze słonymi precelkami? Wynik może być tylko jeden – Sweet & Salty, czyli seria zwariowanych smakowych wariacji zaserwowana nam przez Snyder’s.

Otworzona paczka wita nas słodkim zapachem. Nuty wanilii i kakao łączą się ze sobą tworząc przyjemne połączenie. Podobnie jak w innych produktach od Snyder’s w środku znajdują się grube, twarde precelki, które zostały pokruszone na mniejsze kawałeczki i obtoczone w przyprawach – a właściwie oblane polewą o smaku s’mores.

Każdy kęs to duża zabawa. Po pierwsze precelki przyjemnie chrupią, co daje fajny efekt. Po drugie, przez cały czas trwa walka smaków. Słoność precelków nieustannie zmaga się ze słodyczą s’mores. Walka jest jednak wyrównana – i tutaj duży ukłon w stronę producenta, ponieważ żaden ze smaków nie jest dominujący, wszystko dobrze się balansuje. Chwilowa słodycz gaszona jest solą, a zbyt słony posmak słodyczą. Idealnie!

Snyder’s Sweet & Salty Pretzel Pieces S’mores to ciekawa przekąska, która nie zawiodła oczekiwań. Smaki, które dostarczyła ta mała paczuszka pokazują, że świat słodyczy nie musi być zero-jedynkowy. Istnieje w nim miejsce na tego typu wariacje i przenikanie się smaków. A ja wiem, że jeśli tylko nadarzy się taka okazja, w kolejnych boxach Sweed znajdzie się miejsce i na takie produkty!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *